">

 

"Francuski kurs podstawowy" jest to przeznaczony dla początkujących kurs języka francuskiego składający się z dwóch płyt CD oraz dodanej do niej książki z podstawami gramatyki francuskiej, transkrypcją nagrać oraz informacjami o kulturze Francji.

Warto kupić te kurs już dla jednej rzeczy – książki gdzie w jasny i przejrzysty sposób wyjaśniono zasady gramatyki. Porównując z innymi książkami zawierającymi zasady gramatyki francuskiej „Francuski – Kurs Podstawowy” wychodzi na prowadzenie – zachowano przejrzystość, zachowano trudną do osiągnięcia równowagę: podano najważniejsze informacje a jednocześnie ich ilość nie „przeciąża” czytelnika. Jeśli szukacie książki gdzie chcecie znaleźć najważniejsze informacje o gramatyce, służącą jako powtórkę przed egzaminem, albo przed wyjazdem do Francji to polecam „Francuski kurs podstawowy”.

Nie dość na tym – główną częścią kursu są dwie płyty CD z nagraniami w języku francuskim – słówka jak i całe zdania i dialogi. Cały materiał podzielony jest na 13 lekcji.

W kursie zawarto podstawowe wyrażenia i zwroty: przedstawiamy się, nawiązujemy znajomośći, zamawiamy jedzenie, pytamy o drogę, porady jak radzić sobie w czasie wypadku i nagłych zdarzeń. Oprócz tego - najważniejsze słówka francuskie, miesiące i dni tygodnia, kolory, części ciał, opis osoby (wygląd i charakter), oraz praca.

Wszystko z tłumaczeniem w języku polskim, – dzięki czemu nie zastanawiasz się, co dane zdanie znaczy, nie tracisz czasu na szukanie po słownikach – szybciej i skuteczniej się uczysz. Niby nic specjalnego, ale porównuje to z słuchanymi przez ze mnie zachodnimi kursami z Internetu – gdzie mamy dialogi, ale brakuje polskiego tłumaczenia. Polskie tłumaczenie ułatwia naukę.

Dialogi są nagrane w dobry, zrozumiały sposób, przez native speakerów – uczymy się „prawdziwej wymowy” Francuzów.

Oczywiście wszystkie słówka i dialogi z płyt CD „Francuski kurs podstawowy:” są także w formie pisemnej w książce – dzięki czemu możemy sprawdzić pisownie słówek.

Oraz mój ulubieniec – na końcu każdej lekcji krótkie zadanie – przetłumacz zdanie z polskiego na francuski. Gdyż człowiekowi wydaje się, że wszystko umie, materiał opanowany, dopóki nie dochodzi do zadania – „przetłumacz na język francuski”. I wtedy dowiadujemy się ile jeszcze musimy się nauczyć. Dobrze, że dodano po kilkunastu sekundach poprawne tłumaczenie na język francuski, ratując naszą dumę, ale jednocześnie pozwala nadrobić braki.

Zauważyłem, że CD mam jedną zaletę, możemy włożyć płyty do wieży, bez konieczności włączania komputera, dzięki czemu możemy uniknąć „pokus” typu: sprawdzę mojego e-maila, może ktoś napisał do mnie na gg, zobaczę, co na moim ulubionym portali, ciekawe czy są jakieś nowe filmiki na youtubie – wiemy jak kończy się tego typu myślenie, na traceniu czasu zamiast nauce. Płyta CD zapobiega temu.

Dla jakich celów mogę polecić „Francuski – kurs podstawowy”? – hmm, raczej nie jest to kurs dzięki któremu samodzielnie nauczymy się Francuskiego, ale stanowi świetne uzupełnienie:

•Kursów na uczelnie czy w szkole językowej – wiadomo po wyjściu z szkoły mamy notatki tylko w postaci pisemnej, ale brakuje nam możliwości powtórzenie ich wymowy; nagrania CD to umożliwiają. Dodatkowo poznajemy wymowę lektora, dla którego francuski jest językiem ojczystym, uczymy się prawidłowej wymowy. Wiadomo nie zawsze mamy możliwość rozmowy z „ native speakerem”. Oprócz nagrań audio mamy jeszcze świetną powtórkę z gramatyki, najważniejsze zasady w przejrzystej formie. Świetne przed powtórką przed ważnym egzaminem.

•Szybkiej nauki najważniejszych wyrazów i zwrotów przed wyjazdem do Francji – chcemy wyjechać do Paryża i chcemy mieć możliwość porozumiewania się w tym kraju (a wiemy, że Francuzi słabo znają angielski, a nawet jak znają to udają, że potrafią mówić tylko po francusku – historia prawdziwa). Wobec tego sięgamy po „Francuski – kurs podstawowy” i uczymy się najważniejszych zdań.

Podsumowując – jest to bardzo dobry i przyzwoicie wykonany kurs – zawiera najważniejsze informacje dla zaczynającego naukę francuskiego – niezbędne wyrażenia zdania, podstawy gramatyki. Wszystko w formie dobrych, wyraźnych nagrań audio na CD, oprócz tego dostajemy dobrą książkę z najważniejszymi zasadami gramatyki i pisownią słówek i dialogów użytych na CD. Zważywszy na fakt że cena jest niska, warto przemyśleć zakup „Francuski – kurs podstawowy” wydawnictwa Esgard.

PS: Oprócz wersji Audio CD dostępna jest także wersja MP3 - oprócz nagrań z wersji Audio dodano program do nauki słówek francuskich.

kup Francuski kurs podstawowy wersja audio CD 22zł

kup Francuski kurs podstawowy wersja MP3 26zł